AKTÜELHepoku    
Her Hafta width=3 Türkiye width=3 Dünya width=3 Toplum width=3 Kültür Sanat width=3
 
   
 

Tren gelir…
Geçen sayıdaki Atatürk ilavesinin ardından gelen yoğun istek nedeniyle bu hafta bir hediyemiz daha var. Atatürk'ün doğumunun 125. yılı anısına Cumhurbaşkanlığı tarafından çok değerli uzmanlara hazırlatılan ve altı yıllık bir çalışma sonucu 2006'da..
İyileştiyseniz benimle uğraşabilirsiniz Ahmet Bey, müsaitim
Son zamanlarda bazı yazarlara araz olan "Hıncal abi sendromu"yla başa çıkmak zor. Star Gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, benim onun "kovun bu adamı" başlıklı yazısını eleştirmem üzerine, "Hıncal abi" edasıyla cevap verdi. Yazısının başlığı, "Hastayım..
Gelmeyen yetişkinlik
Her şeyin hızla değiştiği bir çağda hal değil süreç önemli. Bu durumda yetişkinlik de daha çok bir süreç olarak ifade buluyor. Yani, yetişkin bitmemiş bir kişidir. Büyümekte olan kişi.Bilmem sizin de dikkatinizi çekiyor mu, günümüz yetişkinlerinin..
Basit, dev sinemacı
"Valla bir oğlan var, bir de kız var. Bunlar âşık oluyorlar, film temmuz ayında geçiyor, güzel ya gidin seyredin, nasıl anlatayım şimdi…" Nasıl ki konuşurken hayatın basit diliyle konuşuyor, sineması da öyle… Ürününün kolaylıkla anlaşılmaması..
Bush dili ve kuş dili
Adamlar, Bush gibi 'Ginger'a binse düz duramayan bir adamın beden dilini organize etmeyi başarıyorlar; bizimkiler ise 'dilimiz için hoyrat açılımlar' konulu bir atölye çalışması içindeler sanki. Sekiz asker için 'kurtulduklarına sevinemedim' diyor..
Thomas Mann, Irak işgalini mi yazdı?
"Amerikalılar 'Tanrı' dediklerinde, 'pamuğu' kastettiklerini düşünüyorsunuz. Aslında gerçekten de 'Tanrı'yı kastediyorlar. Ancak ilginç olan şu ki; ortaya yine 'pamuk' çıkıyor!"Kuzey Amerika her zaman "özgürlüklerin" ülkesi oldu. Büyük Britanya'da..
Başvurunun püf noktaları
Üç yıldır bu mevsimde yurtdışındaki üniversitelere, özellikle de Amerikan okullarına başvurularla ilgili o kadar çok e-mail alıyorum ki, başvuruların püf noktalarını hatırlatmak durumunda kaldım tekrar.her şeyden önce şunu belirtmekte fayda var,..
Çeşnicibaşı!
Çeşnicibaşılık da, yakın koruma görevlisi olmak da zor meslekler. Her iki görev de bir suikastta ilk hedef olmayı peşinen kabullenmeyi gerektiriyor. Bir zamanlar sadece Osmanlı'da değil, Avrupa ve Asya'nın her ülkesinde, soyluların, önemli ya da..
   
 
Her hafta | Türkiye | Dünya | Toplum | Kültür Sanat | Yazarlar | Künye / İletişim | Bize ulaşın  
width=10
Turkuvaz Medya Grubu Copyright © 2003-2017 Tüm hakları saklıdır.
Turkuvaz Gazete Dergi Basım A.Ş.
Üretim ve Tasarım

Turkuvaz Medya Dijital